Udział w zdarzeniach 2017

Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 04.10.2017

W dniu 04.10.2017 r., ok godz 08:30 OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie.

 

 


Pożar i zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 22.09.2017

W dniu 22.09.2017 r., ok godz 14:00 OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Wola Jasienicka po przybyciu na miejsce zdarzenia, jednostka nasza została przedysponowana do zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie.

 

 


Zabezpieczenie XV biegu im. prof. W Pańki 09.09.2017

W dniu 09.09.2017 r., OSP Stara Wieś brała udział w zabezpieczeniu trasy XV biegu im. prof. W Pańki, trasa biegła spod Willi o.o. Jezuitów w Orzechówce (start) a meta na Brzozowskim rynku.


Zabezpieczenie odpustu 15.08.2017

W dniu 15 sierpnia 2017 r. OSP Stara Wieś brała udział w zabezpieczeniu odpustu, na tą uroczystość przybyło ponad 20 tys pielgrzymów działania strażaków polegały na zabezpieczeniu porządku wewnątrz kościoła i placu kościelnym a także wraz z Policją kierowanie ruchem drogowym na drodze wojewódzkiej oraz powiatowej przechodzącej przez Starą Wieś.


Przewrócenie ciągnika w Przysietnicy 10.08.2017

W dniu 10 sierpnia 2017 r. ok. godz. 17:40, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego w miejscowości Przysietnica, działania polegały na zabezpieczeniu przewróconego ciągnika oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym które znajdowały się poza ciągnikiem. W działaniach brały udział JRG Brzozów, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe LPR, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz patrol Policji.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 10.08.2017

W dniu 10 sierpień 2017 r. ok. godz. 19:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 09.08.2017

W dniu 9 sierpnia 2017 r. ok. godz. 19:20, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Ratowanie bociana porażonego prądem 03.08.2017

W dniu 03 sierpień 2017 r, po godz 21:00 OSP Stara Wieś został zadysponowana do bociana który spadł z słupa wysokiego napięcia. Działania polegały na zaopatrzeniu bociana oraz przekazaniu go służbą odpowiedzialnym za przetransportowanie go do schroniska dla dzikich zwierząt.


Groźny wypadek drogowy w Starej Wsi 25.07.2017

W dniu 25 lipca 2017 r, Na wskutek zderzenia dwóch samochodów doszło do bardzo groźnego wypadku samochodowego, w zdarzeniu brało 8 osób w tym 5 było poszkodowanych. Droga wojewódzka częściowo została zablokowana. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia, okazało się że jeden samochód osobowy znajduje się na jednym pasie jezdni a drugi dostawczy znajduje się w przydrożnym rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia przy pomocy taśmy ostrzegawczej oraz pachołów oddzielono teren działań od osób postronnych. Ustalono dokładną liczbę i stan osób poszkodowanych. Strażacy udzieli pomocy jednej osobie poszkodowanej pozostałymi osobami zajęło się państwowe ratownictwo medyczne. Po zakończeniu czynności przez policję, pojazdy zostają zabrane przez pomoc drogową, a ratownicy usunęli z drogi pozostałości powypadkowe, zneutralizowali jezdnię z płynów ropopochodnych. W działaniach tych brały udział JRG Brzozów, 2 zastępy OSP Stara Wieś, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe.


Powalone drzewo w ogrodach biblijnych Ojców Jezuitów w Starej Wsi 30.06.2017

W dniu 30  czerwiec 2017 r. ok. godz. 11:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do powalonego drzewa na terenie ogrodów biblijnych Ojców Jezuitów w Starej Wsi, które zniszczyło rzeźbę postaci biblijnych. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu miejsca zdarzenia, odcięcia nadłamanych konarów przy pomocy podnośnika koszowego SH18 i posprzątaniem połamanych gałęzi. W działanich tych brały udział jednostki OSP Blizne SH18, OSP Stara Wieś GCBA.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 26.06.2017

W dniu 26 czerwca 2017 r.. ok. godz. 13.00, zastęp strażaków OSP Stara Wieś, jako jednostka włączona do KRSG, pełniła zabezpieczenie powiatu brzozowskiego w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzozowie.


Zabezpieczenie maratonu rowerowego „Cyklokarpaty” w Brzozowie 24.06.2017

W dniu 24  czerwiec 2017 r. ok. godz. 8:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia maratonu rowerowego „Cyklokarpaty” w Brzozowie. Strażacy zabezpieczali trasę przejazdu i miejsca parkingowe. W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 23.06.2017

W dniu 23 czerwiec 2017 r. ok. godz. 19:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Ćwiczenia strażaków Blizne 07.06.2017

W dniu 07 czerwiec 2017 r.  Odbyły się ćwiczenia międzypowiatowych jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz jednostek współpracujących. Ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności współdziałania sił ratowniczych, dysponowania, a także doskonalenie alarmowania, koncentracji i przemieszczania dużej ilości sił i środków PSP i OSP.

W ćwiczeniach tych odbyła się symulacja wypadku masowego i akcja ratownicza z udziałem strażaków, policjantów i ratowników medycznych miała miejsce na placu przy kościele parafialnym w Bliznem. Zainscenizowano wypadek z udziałem autobusu wycieczkowego, przewożącego młodzież szkolną z busem przewożącym pracowników budowlanych. W zdarzeniu łącznie brały udział 22 osoby. Dla większości osób potrzebna była pomoc medyczna, której udzieli strażacy oraz ratownicy medyczni.

W ćwiczeniach brały udział  jednostki JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, OSP Blizne, OSP Jasienica Rosielna, OSP Domaradz, OSP Humniska, OSP Grabownica Starzeńska, OSP Haczów oraz patrole policji i karetka pogotowia.


Ucieczka bydła Stara Wieś 28.05.2017

W dniu 28 maj 2017 r. ok. godz. 18.30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do znalezienia oraz złapania bydła które uciekło z zagrody. Dzięki pomocy samolotu z lądowiska w Starej Wsi bydło zostało zlokalizowane a następnie samolot naprowadził strażaków do stada. Po dotarciu strażaków do stada i próbie złapania okazało się że bydło było spłoszone i uciekło do lasu,poszukiwania trwały do zmroku.Na wskutek nocy strażacy byli zmuszeni zakończyć działania poszukiwawcze. W działaniach tych brały udział jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Dachowanie radiowozu w Brzozowie 14.05.2017

W dniu 14 maj 2017 r. ok. godz. 23.52, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia drogowego z udziałem radiowozu w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek przy ul.Rzeszowskiej. Policjant kierujący radiowozem stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze gdzie auto dachowało. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez strażaków oraz policję, jeden z pasów ruchu został zabezpieczony i wyłączony na czas zdarzenia.Ruch kierowany został przez strażaków wachadłowo. W zdarzeniu tym brała udział  jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Pożar kotłowni i garażu w budynku mieszkalnym w Starej Wsi 19.04.2017

W dniu 19 kwietnia 2017 r. ok. godz. 20.40, doszło do pożaru kotłowni i garażu w budynku mieszkalnym w Starej Wsi. Na skutek pożaru doszło do znacznego zniszczenia kotłowni, garażu oraz znajdującego się w nim samochodu. Dzięki szybkiemu dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia oraz sprawnym działaniom gaśniczym ogień nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. W działaniach gaśniczych brała udział jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Pożar łąk w Przysietnicy 01.04.2017

W dniu 01.04.2017., ok godz 13.00 jednostka OSP Stara Wieś została zadysponowana do gaszenia pożaru traw i nieużytków rolnych na terenie Przysietnicy.Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia i skutecznym działaniom strażaków pożar nie rozprzestrzenił się.W działaniach tych brały udział JRG Brzozów, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś.

Przypominamy że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych  jest nie tylko niebezpieczne ale również prawnie zabronione.Za wypalanie grozi kara grzywna w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności,oraz utrata unijnych dopłat dla rolników.


Zablokowana droga powiatowa w Starej Wsi 4.03.2017

W dniu 4 marca 2017 r., ok. godz. 19.11, OSP Stara Wieś została zadysponowana do powalonego drzewa blokującego drogę powiatową z Starej Wsi do Orzechówki. Po szybkim przybyciu na miejsce zdarzenia teren akcji został zabezpieczony samochodem pożarniczym. Drzewo przy pomocy pilarki łańcuchowej zostało usunięte z drogi. W działaniu tym brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Stara Wieś.


Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Brzozowie 2.03.2017

W dniu 2 marca 2017 r., ok. godz 19.00, OSP Stara Wieś została zadysponowana przez dyżurnego PSK do pożaru sadzy w kominie w Brzozowie na ul.Wiosennej. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia oraz współdziałania strażaków ogień się nie rozprzestrzenił. W działaniu tym brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś.


Zablokowana droga do Willi Jezuickiej w Starej Wsi 28.02.2017

W dniu 28 Lutego 2017 r., ok. godz. 12.40, w Starej Wsi  na wskutek porywistego wiatru zostało złamane drzewo, które zatarasowało całą drogę dojazdową do Willi Jezuickiej. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia  strażaków i skutecznemu działaniu, po usunięciu drzewa ruch został odblokowany. W działaniach tych brała udział jednostka OSP Stara Wieś.


Usuwanie skutków podtopienia piwnic oraz studni 24.02.2017

W dniu 24 Lutego 2017 r. OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania skutków podtopienia w związku z roztopami i obfitymi opadami deszczu na terenie Starej Wsi. Działania te polegały na wypompowywaniu zalanych piwnic i zanieczyszczonych studni.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 9.02.2017

W dniu 9 Lutego 2017 r. zastęp strażaków OSP Stara Wieś, jako jednostka włączona do KRSG, w godzinach popołudniowych, pełniła zabezpieczenie powiatu brzozowskiego w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzozowie.


Pożar budynku mieszkalnego w Orzechówce 16.01.2017

W dniu 16 stycznia 2017 r. ok. godz. 17.50, doszło do pożaru budynku mieszkalnego, drewnianego w Orzechówce. Ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne (zaspy śnieżne) utrudnione było dotarcie do miejsca zdarzenia. Dzięki sprawnym działaniom ratowników ogień nie rozprzestrzenił się. W akcji brały udział JRG Brzozów, OSP Orzechówka, OSP Jasienica Rosielna, OSP Stara Wieś i OSP Blizne.


Pożar budynku w Starej Wsi 12.01.2017

W dniu 12 stycznia 2017 r., przed godz. 17.00, doszło do pożaru budynku mieszkalnego, drewnianego (pustostanu) w Starej Wsi. Szybkie i skuteczne działania strażaków zapobiegły rozprzestrzenianiu się pożaru. W działaniach tych brały udział JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś i OSP Blizne.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 7.01.2017

W dniu 7 stycznia 2017 r. zastęp strażaków OSP Stara Wieś, jako jednostka włączona do KRSG, w godzinach popołudniowych, pełniła zabezpieczenie powiatu brzozowskiego w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzozowie.