Udział w zdarzeniach 2018

Chcesz być informowany na bieżąco o zdarzeniach oraz wydarzeniach dołącz do facebook     https://www.facebook.com/OspStaraWies792


Zdarzenie drogowe w Brzozowie 18.12.2018

W dniu 18.12. 2018 r. ok. godz. 18:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Brzozowie na ulicy Rzeszowskiej.  Po przybyciu strażaków na miejsce  zdarzenia  strażacy zabezpieczyli pojazdy. Po czynnościach Policji samochody zostały usunięte z drogi. Droga została uprzątnięta ruch został odblokowany. W działaniach brały udział jednostki  JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 


Zdarzenie drogowe w Starej Wsi 14.11.2018

W dniu 14.11 2018 r. ok. godz. 10:50, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Starej Wsi.  Po przybyciu strażaków do  zdarzenia  strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wprowadzili ruch wahadłowy, po czynnościach policji pojazdy zostały usunięte z jezdni po czym droga została uprzątnięta po pozostałościach kolizyjnych po czym ruch został przywrócony. W działaniach brały udział jednostki Dowódca JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Starej Wsi 31.10.2018

W dniu 31.10.2018 r., ok. godz 13.36, OSP Stara Wieś została zadysponowana przez dyżurnego PSK do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku murowanym. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia oraz współdziałania strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. W działaniu tym brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Stara Wieś.


Zdarzenie drogowe w Grabownicy Starzeńskiej 24.10.2018

W dniu 24 października 2018 r. ok. godz. 10:35, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia drogowego w Grabownicy Starzeńskiej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 886 z drogą 835.  Po przybyciu strażaków do  zdarzenia  strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wprowadzili ruch wahadłowy, po czynnościach policji pojazdy zostały usunięte z jezdni po czym droga została uprzątnięta po pozostałościach kolizyjnych po czym ruch został przywrócony. W działaniach brały udział jednostki Dowódca JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, OSP Grabownica Starzeńska, patrol Policji.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 24.10.2018

W dniu 24 października.2018 r., od godz 9:00 OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie.


Wypadek drogowy w Przysietnicy 24.09.2018

W dniu 24 września 2018 r. ok. godz. 16:45, OSP Stara Wieś została zadysponowana do wypadku drogowego w Przysietnicy. Po przybyciu strażaków do  zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia odłączyli dopływ prądu w pojazdach oraz wprowadzili ruch wahadłowy , po czynnościach dochodzeniowo-śledczych Policji samochody zostały usunięte z pasa jezdni następnie strażacy zneutralizowali wyciekające płyny z pojazdów po czym jezdnia została posprzątana z szkła i części pojazdów. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Brzozów, 2 zastępy OSP Stara Wieś, Patrol Policji z grupą dochodzeniowo-śledczą oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

 


Usuwanie powalonych drzew po nocnej wichurze 24.09.2018

W dniu 24 września 2018 r. ok. godz. 8:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania powalonych drzew na drodze powiatowej w miejscowości Golcowa które blokowało przejazd pojazdów, po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przy pomocy pilarek usunęli  drzewo z drogi po czym ruch został przywrócony. W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Usuwanie powalonych drzew po nocnej wichurze Stara Wieś 24.09.2018

W dniu 24 września 2018 r. ok. godz. 7:05, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania powalonych drzew na drodze powiatowej Stara Wieś – Orzechówka które blokowały przejazd pojazdów, po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przy pomocy pilarek do drzewa oraz wyciągarki drzewo zostało usunięte z drogi po czym ruch został przywrócony. W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.

 

 

 


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 03.09.2018

W dniu 03 września 2018 r. ok. godz. 20:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


 

Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 03.09.2018

W dniu 03 września 2018 r. ok. godz. 19:04, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Zabezpieczenie ruchu drogowego na ulicach Brzozowa podczas odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego 03.09.2018

W dniu 03 września 2018 r. ok. godz. 7:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia ruchu drogowego na ulicach Brzozowa. W dniu tym odbywały się uroczystości odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. W działaniach brały udział jednostki OSP Stara Wieś, OSP Brzozów oraz Policja.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 29.08.2018

W dniu 29 sierpnia 2018 r. ok. godz. 12:50, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 28.08.2018

W dniu 28 sierpnia 2018 r. ok. godz. 20:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 28.08.2018

W dniu 28 sierpnia 2018 r. ok. godz. 19:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Wypadek drogowy w Starej Wsi 8.08.2018

W dniu 8 sierpnia 2018 r. ok. godz. 10:58, OSP Stara Wieś została zadysponowana do kolizji drogowej na drodze 886 w Starej Wsi,  po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli pojazdy i udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym po przebyciu pogotowia ratunkowego strażacy przekazali poszkodowanych zespołowi medycznemu po czym zespół udzielił pomocy medycznej poszkodowanym, odłączono dopływ prądu w pojeździe. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz patrol Policji.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 6.08.2018

W dniu 6 sierpnia 2018 r. ok. godz. 19:45, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 3.08.2018

W dniu 3 sierpnia 2018 r. ok. godz. 20:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 1.08.2018

W dniu 1 sierpnia 2018 r. ok. godz. 18:42, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Pożar budynku gospodarczego Jakla Wielka w Brzozowie 31.07.2018

W dniu 31 lipca 2018 r. ok. godz. 22:32 , OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego Jakla Wielka w Brzozowie.  Strażacy po przebyciu na miejsce zdarzenia włączyli się do działań Ratowniczo – Gaśniczych. Na skutek pożaru doszło do znacznego zniszczenia budynku gospodarczego. Dzięki szybkiemu dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia oraz sprawnym działaniom gaśniczym ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą cześć budynku gospodarczego. W działaniach brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Stara Wieś 2 zastępy, OSP Przysietnica 2 zastępy, OSP Brzozów, OSP Humniska.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi 26.07.2018

W dniu 26 Lipca 2018 r. ok. godz. 19:07, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Starej Wsi, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych w Turzym Polu 25.07.2018

W dniu 25 Lipca 2018 r. ok. godz. 16:28, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych w Turzym Polu, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Uszkodzenie linii energetycznej wiszącej nad jezdnią w Brzozowie 25.07.2018

W dniu 25 Lipca 2018 r. ok. godz. 13:51, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia linii wiszącej nad jezdnią w Brzozowie. W działaniu tym brała udział jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 21.07.2018

W dniu 21 Lipca 2018 r. ok. godz 18:53, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Wypompowywanie wody ze studni po zanieczyszczeniach gruntowych 21.07.2018

W dniu 21.07.2018 r., ok godz 17:51, OSP Stara Wieś została wezwana do wypompowania wody ze studni, po zanieczyszczeniach gruntowych i obfitych opadach deszczu w Starej Wsi.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 18.07.2018

W dniu 18 Lipca 2018 r. ok. godz. 19:23, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Interwencja strażaków do owadów błonkoskrzydłych 7.07.2018

W dniu 7 Lipca 2018 r. ok. godz. 15:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy po przyjechaniu na miejsce zgłoszenia ubrali się w kombinezon na owady błonkoskrzydłe, następnie owady zostały złapane wraz z gniazdem i zostały przewiezione do lasu gdzie zostały wypuszczone, W działaniu tym udział brała jednostka OSP Stara Wieś.


Pożar bali siana w Starej Wsi 7.07.2018

W dniu 7 lipca 2018 r. ok. godz. 14:10, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru bali siana w Starej Wsi. W działaniach brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Star Wieś.

 


Pożar koparki w Starej Wsi 16.06.2018

W dniu 16 czerwca 2018 r. ok. godz. 04:11, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru koparki na składzie materiałów budowlanych w Starej Wsi, w pożarze uległa uszkodzeniu  znaczna część koparki. W działaniach brały udział JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, OSP Blizne.


Usuwanie plamy ropopochodnej 1.06.2018

W dniu 1 czerwca 2018 r. ok. godz. 12:40, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania plamy ropopochodnej na drodze powiatowej Stara Wieś – Blizne (mała strona ) w działaniach brały udział OSP Stara Wieś.


Zabezpieczenie ruchu drogowego podczas Bożego Ciała 31.05.2018

W dniu 31 maja 2018 r. ok. godz. 9:45, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia ruchu drogowego na drodze powiatowej kierunek Orzechówka w działaniach brały udział OSP Stara Wieś oraz patrol Policji.


Usuwanie plamy ropopochodnej 18.05.2018

W dniu 18 maja 2018 r. ok. godz. 10:50, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania plamy ropopochodnej na drodze powiatowej Stara Wieś – Blizne na DW 886 w działaniach brały udział JRG Brzozów, OSP Stara Wieś.


Usuwanie plamy ropopochodnej 16.05.2018

W dniu 16 maja 2018 r. ok. godz. 10:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania plamy ropopochodnej na drodze powiatowej Stara Wieś – Grabownica na DW 886 w działaniach brały udział JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, OSP Humniska, OSP Grabownica Starzeńska.


Pożar wysypiska śmieci w Przysietnicy  1.05.2018

W dniu 1 maja 2018 r. ok. godz. 18:35, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru dzikiego wysypiska śmieci pod lasem. Trudny górzysty teren i polne wąskie drogi utrudniały lokalizację i dojazd do miejsca pożaru. Po dojeździe lekkich samochodów oraz ciężkich terenowych pożar został ugaszony. W działaniach udział brały JRG Brzozów, OSP Stara Wieś, OSP Blizne, OSP Przysietnica.

 


Pożar budynku gospodarczego w Humniskach 18.04.2018

W dniu 18 kwietnia 2018 r. ok. godz. 17:30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego drewniano murowanego w Humniskach, W pożarze zostało zniszczone poddasze budynku wraz z konstrukcją dachową. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia oraz współdziałania strażaków ogień nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. W działaniu tym brały udział jednostki 3 zastępy JRG Brzozów, 2 zastępy OSP Stara Wieś, 2 zastępy OSP Humniska oraz OSP Grabownica.Usuwanie drzew – zagrażających powaleniu na teren ogrodów Jezuickich 09.04.2018

W dniu 9 kwietnia 2018 r. ok. godz. 9:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia terenu wycinki drzew na terenie ogrodów Jezuickich w Starej Wsi. W działaniach tych brały udział jednostki JRG Brzozów ( SHD-24), OSP Stara Wieś.


Usuwanie drzew – zagrażających powaleniu na teren ogrodów Jezuickich 07.04.2018

W dniu 7 kwietnia 2018 r. ok. godz. 8:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia terenu wycinki drzew na terenie ogrodów Jezuickich w Starej Wsi. W działaniach tych brały udział jednostki JRG Brzozów ( SHD-24), OSP Stara Wieś.


Pożar poddasza w Brzozowie 24.03.2018

W dniu 24 marca 2018 r., ok. godz 05.40, OSP Stara Wieś została zadysponowana przez dyżurnego PSK do pożaru poddasza w Brzozowie na ul.Mickiewicza. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia oraz współdziałania strażaków ogień się nie rozprzestrzenił na dalszą część poddasza, przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzono czy nie znajdują się zarzewia ognia. W działaniu tym udział brały 2 zastępy JRG Brzozów w tym ( SHD-24), 2 zastępy OSP Stara Wieś, OSP Zmiennica, OSP Przysietnica.


Usuwanie drzew – zagrażających powaleniu na teren ogrodów Jezuickich 23.03.2018

W dniu 23 marca 2018 r. ok. godz. 10.30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia terenu wycinki drzew na terenie ogrodów Jezuickich w Starej Wsi. W działaniach tych brały udział jednostki JRG Brzozów ( SHD-24), OSP Stara Wieś.


 


Usuwanie drzew – zagrażających powaleniu na teren ogrodów Jezuickich 16.03.2018

W dniu 16 marca 2018 r. ok. godz. 9.00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zabezpieczenia terenu wycinki drzew na terenie ogrodów Jezuickich w Starej Wsi. W działaniach tych brały udział jednostki JRG Brzozów ( SHD-24), OSP Stara Wieś.


Pożar garażu w Humniskach 13.03.2018

W dniu 13 marca 2018 r. ok. godz. 19.30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pożaru garażu w Humniskach. Na skutek pożaru doszło do znacznego zniszczenia sufitu oraz poddasza. Dzięki szybkiemu dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia oraz sprawnym działaniom gaśniczym ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą cześć garażu. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Humniska, OSP Stara Wieś.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 11.03.2018

W dniu 11.marzec.2018 r. ok. godz. 08:00, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie. 

 


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 24.02.2018

W dniu 24.luty.2018 r. ok. godz. 08:05, OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 23.02.2018

W dniu 23.luty.2018 r., w godz popołudniowych OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 03.01.2018

W dniu 03.styczeń.2018 r., w godz popołudniowych OSP Stara Wieś została zadysponowana do pełnienia zabezpieczenia powiatu brzozowskiego w jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzozowie, w zabezpieczeniu tym udział brały 2 zastępy OSP Stara Wieś.