Wydarzenia 2018

Chcesz być informowany na bieżąco o zdarzeniach oraz wydarzeniach dołącz do facebook     https://www.facebook.com/OspStaraWies792


 

 

 

 


Ćwiczenia na obiektach – Ewakuacja szkoły w Sterej Wsi 10.10.2018

W dniu 10 października 2018 r.ok. godz. 09:10, Odbyły się ćwiczenia – ewakuacja  uczniów z budynku szkoły w Starej Wsi po wybuchu elektrowni jądrowej na Słowacji, strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsca ewakuacji po czym uczniowie wraz z nauczycielami zostali ewakuowani ze szkoły w wyznaczone bezpieczne miejsce. W tym samym czasie strażacy przeszukali całą szkołę w celu odnalezienia 2 zaginionych uczniów po czym uczniowie zostali odnalezieni. Okazało się że jeden uczeń ma złamaną nogę, strażacy zabezpieczyli uszkodzoną kończynę szynami kramera następnie poszkodowany został położony na deskę ratowniczą i ewakuowany przez strażaków na zewnątrz budynku w bezpieczne miejsce.W działaniach brały 2 zastępy OSP Stara Wieś.


Zabezpieczenie XVI Biegu im. Prof. WALERIANA PAŃKI w Brzozowie 08.09.2018

W dniu 08 września 2018 r. Starowiejscy strażacy zabezpieczali XVI Bieg im. Prof. Waleriana Pańki trasę biegnącą ulicami Brzozowa. W zabezpieczeniu tym brały udział OSP Stara Wieś oraz patrol Policji.


Bałtyk – Bieszczady Tour 2018 punkt kontrolny Brzozów Stara Wieś 27.08.2018 

Bałtyk-Bieszczady Tour to wyścig kolarski, którego trasa liczy 1008km i przebiega przez tereny całej Polski, zaczyna się od Świnoujścia, a kończy się w Ustrzykach Górnych. Przebiegając przez powiat Brzozowski z punktem kontrolnym nr 16 na 907 km trasy. Punkt kontrolny zaczynający się przy budynku OSP Stara Wieś którego obsługę prowadziło koło Gospodyń Wiejskich oraz Strażacy ze Starej Wsi. Rywalizacja odbywa się w formie jednego etapu, a na pokonanie całej trasy zawodnicy mają z góry ustalony limit, wynoszący max. 70 godzin. W ultramaratonie kolarskim brało udział ok 400 zawodników z kraju i za zagranicy.

 

 

 


Zabezpieczenie uroczystości odpustowych w Starej Wsi 15.08.2018

W dniu 15 sierpnia 2018 r. Strażacy zabezpieczali drogę wojewódzką 886, drogi dojazdowe w  Starej Wsi oraz dbali o porządek w Bazylice Starowiejskiej jak również uczestniczyli w obsłudze ceremonii odpustowej.W zabezpieczeniu ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pielgrzymów w obszarze kościoła dbali  Strażacy, Policja oraz Ratownicy Medyczni.


Inspekcja z gotowości operacyjnej Ochotniczej Straży Pożarnej 25.07.2018

W dniu 25 Lipca 2018 r. ok. godz. 9:15, Została przeprowadzona inspekcja gotowości operacyjnej przez Wojewódzką Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie na terenie naszej jednostki włączonej do Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.Kontrola obejmowała zakres mobilności, natychmiastowego użycia sprzętu oraz środków gaśniczych a także testów wiedzy pożarniczej. Inspekcje zakończono z wynikiem pozytywnym przez kontrolujących.


29 Międzynarodowy Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków 4.07.2018

W dniu 4 Lipca 2018 r. Ruszył 29 Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków. Pierwszy etap (91,5 km) prowadził z Sanoka do Sędziszowa Małopolskiego. Trasa prowadziła między przez Brzozów gdzie na (22 km 300 m) miał miejsce pierwszy „lotny finisz”. W zabezpieczeniu brały udział 2 zastępy OSP na terenie miejscowości Stara Wieś.


Szkolenie podstawowe z zakresu strażaków ratowników OSP  24.06.2018

W dniu 24 czerwca 2018 r. Odbyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu Brzozowskiego. Szkolenie odbyło się w dniach od 27.04.2018 do 24.06.2018. Szkolenie zostało zakończone egzaminem 24.czerwca.2018 na obiekcie OSP oraz szkoły podstawowej w Starej Wsi.

 


Ćwiczenia z zakresu ratownictwa powodziowego 5.06.2018

W dniu 5 czerwca 2018 r w godzinach popołudniowych odbyły się ćwiczenia jednostek Krajowego Systemu Ratowniczego-Gaśniczego z zakresu ratownictwa powodziowego. Terenem ćwiczeń objęty był górny zbiornik wodny w miejscowości Blizne. W ćwiczeniach uczestniczyło 14 zastępów JRG KP PSP Brzozów, JRG KM PSP Krosno, OSP Blizne, OSP Domaradz, OSP Domaradz Góra, OSP Domaradz Poręby, OSP Humniska, OSP Jasienica Rosielna, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś. W tym czasie rejon operacyjny zabezpieczał w KP PSP Brzozowie dodatkowo zastęp OSP Zmiennica. W ćwiczeniach brało udział 58 strażaków.


Zawody Strażackie 2.06.2018

W dniu 2 czerwca 2018 r. ok. godz. 11:30, OSP Stara Wieś brała udział w gminnych zawodach strażackich, wystawiony był komplet drużyn. W zawodach brały udział 4 drużyny MDP chłopców i dziewczyn, 4 drużyny grupy “C” Kobiet oraz 9 drużyn mężczyzn grupy “A”

MDP dziewczyn 3 miejsce

MDP chłopców 1 miejsce

Grupa “C” 1 miejsce

Grupa “A” 2 miejsce

Podczas zawodów zostały przekazane przez Burmistrza Brzozowa sprzęty Ratownictwa Medycznego WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW – FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓREGO DYSPONENTEM JEST MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI.

-Torba PSP-R 1

-Deska ratownicza wraz z szynami kramera

-Defibrylator AEDBoże Ciało 31.05.2018

W dniu 31 maja 2018 r. ok. godz. 9:00, OSP Stara Wieś brała udział w procesji Bożego Ciała.


Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy 05.05.2018

W dniu 05.05.2018  Strażacy zdawali egzamin państwowy przed komisją lekarską z kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) – czynności podejmowane wobec osoby w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego przez ratownika, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. W egzaminie brały udział jednostki OSP Przysietnica 2 osoba, OSP Zmiennica 3 osoby , OSP Grabownica Starzeńska 2 osoby oraz 17 ratowników z OSP Stara Wieś. Kurs odbył się w ramach projektu „Zdobądź kwalifikacje Ratownika”  Egzamin zaliczyło 24 strażaków i uzyskało tytuł RATOWNIKA. Po zdaniu egzaminu dyplomy wręczał Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego służby w Państwowej Straży Pożarnej.

 


Dzień Strażaka 4.05.2018

Z okazji “Dnia Strażaka” zarząd OSP Stara Wieś składa wszystkim strażakom
słowa podziękowania za codzienne realizowanie zadań,
za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego
oraz za stałe wzbogacanie dorobku pożarniczego.
Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,
a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności,
a ta trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Życzy zarząd OSP Stara Wieś

 Remont kontenera na odpady komunalne przy cmentarzu w Starej Wsi 14.03.2018

W dniu 14.03.2018  Strażacy z OSP Starej Wsi pomagali w remoncie kontenera na odpady komunalne przy cmentarzu parafialnym w Starej Wsi. Korzystając z własnego sprzętu ( agregatu prądotwórczego, sprężarki powietrznej ) wraz z pracownikami gospodarczymi z ogrodów Jezuickich kontener został wyczyszczony i odnowiony.


Seminarium z zakresu ochrony przeciwpożarowej 23.02.2018

W dniu 23.02.2018 Kilkunastu strażaków z OSP Stara Wieś brało udział w seminarium  z zakresu ochrony przeciwpożarowej w Rzeszowie. Tematem prelekcji były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa pożarowego budynków mieszkalnych, zasad postępowania, czyli jak się zachować jeśli w naszym otoczeniu dojdzie do pożaru oraz użycia sprzętu gaśniczego. Spotkanie miało na celu uświadomienie zagrożeń jakie mogą nas spotkać na co dzień w miejscu gdzie czujemy się bezpiecznie, także w domu może dojść do pożaru. Należy wiedzieć jakich zachowań unikać, aby zmniejszyć ryzyko powstania pożaru.


Zebranie sprawozdawcze OSP w Starej Wsi 27.01.2018

Miesiąc styczeń dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Brzozów, jest okresem zebrań sprawozdawczych. W dniu 27 stycznia 2018 roku w Domu Strażaka w Starej Wsi, odbyło się takie zebranie. W trakcie spotkania podsumowano roczną działalność jednostki OSP w zakresie realizacji zadań statutowych. Gospodarzem był prezes jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej dh Stanisław Chrobak.

W gronie gości znaleźli się m.in.: Józef Rzepka – Burmistrz Brzozowa, a zarazem Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP, Edward Sabik – Przewodniczący Rady Miejskiej w Brzozowie, o. Wiesław Faron – Rektor Kolegium Ojców Jezuitów w Starej Wsi, o. Stanisław Owoc – emerytowany proboszcz parafii Stara Wieś, Daniel Boroń – Radny Rady Miejskiej w Brzozowie, dh Stanisław Bober – sekretarz Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP, bryg. mgr inż. Krzysztof Folta – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, dh Marian Dydek –Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej, Lucyna Szydłowska – sołtys Starej Wsi.

Po otwarciu i powitaniu zaproszonych gości przez prezesa OSP Stara Wieś dh Stanisława Chrobaka, wybrano przewodniczącego zebrania, którym został dh Marian Dydek, spotkanie protokołował dh Marian Data. Zgodnie ze statutem powołano komisję mandatową w osobach: druha Adama Szarka, Damiana Zubla i Krzysztofa Szuby.Prezes OSP Stara Wieś dh Stanisław Chrobak przedstawił sprawozdanie z działalności za rok 2017 oraz w imieniu dh Adama Szarka – skarbnika jednostki OSP Stara Wieś, odczytał sprawozdanie finansowe.

Sprawozdanie z prac komisji rewizyjnej przybliżył Krzysztof Szuba przewodniczący.

Następnie został przedstawiony projekt planu działalności jednostki i planu finansowego na rok bieżący. Po krótkiej naradzie nad złożonymi sprawozdaniami zebranie jednogłośnie udzieliło zarządowi absolutorium.

W wolnych wnioskach Burmistrz Brzozowa – Józef Rzepka, skierował wiele ciepłych słów, dziękując druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi, za zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej jak również za działalność społeczną.

Na zakończenie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej podziękował wszystkim za udział w zebraniu, jednocześnie zaprosił na smaczny poczęstunek.