Udział w zdarzeniach

Ucieczka bydła Stara Wieś 28.05.2017

W dniu 28 maj 2017 r. ok. godz. 18.30, OSP Stara Wieś została zadysponowana do znalezienia oraz złapania bydła które uciekło z zagrody. Dzięki pomocy samolotu z lądowiska w Starej Wsi bydło zostało zlokalizowane a następnie samolot naprowadził strażaków do stada. Po dotarciu strażaków do stada i próbie złapania okazało się że bydło było spłoszone i uciekło do lasu,poszukiwania trwały do zmroku.Na wskutek nocy strażacy byli zmuszeni zakończyć działania poszukiwawcze. W działaniach tych brały udział jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Dachowanie radiowozu w Brzozowie 14.05.2017

W dniu 14 maj 2017 r. ok. godz. 23.52, OSP Stara Wieś została zadysponowana do zdarzenia drogowego z udziałem radiowozu w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek przy ul.Rzeszowskiej. Policjant kierujący radiowozem stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze gdzie auto dachowało. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone przez strażaków oraz policję, jeden z pasów ruchu został zabezpieczony i wyłączony na czas zdarzenia.Ruch kierowany został przez strażaków wachadłowo. W zdarzeniu tym brała udział  jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Pożar kotłowni i garażu w budynku mieszkalnym w Starej Wsi 19.04.2017

W dniu 19 kwietnia 2017 r. ok. godz. 20.40, doszło do pożaru kotłowni i garażu w budynku mieszkalnym w Starej Wsi. Na skutek pożaru doszło do znacznego zniszczenia kotłowni, garażu oraz znajdującego się w nim samochodu. Dzięki szybkiemu dotarciu strażaków na miejsce zdarzenia oraz sprawnym działaniom gaśniczym ogień nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. W działaniach gaśniczych brała udział jednostka JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś.


Pożar łąk w Przysietnicy 01.04.2017

W dniu 01.04.2017., ok godz 13.00 jednostka OSP Stara Wieś została zadysponowana do gaszenia pożaru traw i nieużytków rolnych na terenie Przysietnicy.Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia i skutecznym działaniom strażaków pożar nie rozprzestrzenił się.W działaniach tych brały udział JRG Brzozów, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś.

Przypominamy że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych  jest nie tylko niebezpieczne ale również prawnie zabronione.Za wypalanie grozi kara grzywna w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności,oraz utrata unijnych dopłat dla rolników.


Zablokowana droga powiatowa w Starej Wsi 4.03.2017

W dniu 4 marca 2017 r., ok. godz. 19.11, OSP Stara Wieś została zadysponowana do powalonego drzewa blokującego drogę powiatową z Starej Wsi do Orzechówki. Po szybkim przybyciu na miejsce zdarzenia teren akcji został zabezpieczony samochodem pożarniczym. Drzewo przy pomocy pilarki łańcuchowej zostało usunięte z drogi. W działaniu tym brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Stara Wieś.


Pożar sadzy w przewodzie kominowym w Brzozowie 2.03.2017

W dniu 2 marca 2017 r., ok. godz 19.00, OSP Stara Wieś została zadysponowana przez dyżurnego PSK do pożaru sadzy w kominie w Brzozowie na ul.Wiosennej. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia oraz współdziałania strażaków ogień się nie rozprzestrzenił. W działaniu tym brały udział jednostki JRG Brzozów, OSP Przysietnica, OSP Stara Wieś.


Zablokowana droga do Willi Jezuickiej w Starej Wsi 28.02.2017

W dniu 28 Lutego 2017 r., ok. godz. 12.40, w Starej Wsi  na wskutek porywistego wiatru zostało złamane drzewo, które zatarasowało całą drogę dojazdową do Willi Jezuickiej. Dzięki szybkiemu dotarciu na miejsce zdarzenia  strażaków i skutecznemu działaniu, po usunięciu drzewa ruch został odblokowany. W działaniach tych brała udział jednostka OSP Stara Wieś.


Usuwanie skutków podtopienia piwnic oraz studni 24.02.2017

W dniu 24 Lutego 2017 r. OSP Stara Wieś została zadysponowana do usuwania skutków podtopienia w związku z roztopami i obfitymi opadami deszczu na terenie Starej Wsi. Działania te polegały na wypompowywaniu zalanych piwnic i zanieczyszczonych studni.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 9.02.2017

W dniu 9 Lutego 2017 r. zastęp strażaków OSP Stara Wieś, jako jednostka włączona do KRSG, w godzinach popołudniowych, pełniła zabezpieczenie powiatu brzozowskiego w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzozowie.


Pożar budynku mieszkalnego w Orzechówce 16.01.2017

W dniu 16 stycznia 2017 r. ok. godz. 17.50, doszło do pożaru budynku mieszkalnego, drewnianego w Orzechówce. Ze względu na ciężkie warunki atmosferyczne (zaspy śnieżne) utrudnione było dotarcie do miejsca zdarzenia. Dzięki sprawnym działaniom ratowników ogień nie rozprzestrzenił się. W akcji brały udział JRG Brzozów, OSP Orzechówka, OSP Jasienica Rosielna, OSP Stara Wieś i OSP Blizne.


Pożar budynku w Starej Wsi 12.01.2017

W dniu 12 stycznia 2017 r., przed godz. 17.00, doszło do pożaru budynku mieszkalnego, drewnianego (pustostanu) w Starej Wsi. Szybkie i skuteczne działania strażaków zapobiegły rozprzestrzenianiu się pożaru. W działaniach tych brały udział JRG Brzozów oraz OSP Stara Wieś i OSP Blizne.


Zabezpieczenie powiatu brzozowskiego 7.01.2017

W dniu 7 stycznia 2017 r. zastęp strażaków OSP Stara Wieś, jako jednostka włączona do KRSG, w godzinach popołudniowych, pełniła zabezpieczenie powiatu brzozowskiego w jednostce ratowniczo-gaśniczej PSP w Brzozowie.